Doktor GÖrüşleri

MICROPLUS MUCİZESİ NEDİR?

          Vücutta canlı hücreler yani tüm beden belli bir elektrik akımıyla hayatta kalır. Ve bu artı- eksi akım akışı herhangi bir şey ile bozulursa o bölgede sıkıntılar oluşmaya başlar. Herhangi bir yara izi; ameliyat vs. bu blokajı yaratır. Her şeyin yolunda gitmesi için bu akımı harekete geçiren her şey detoks yapar.

 

          Hareket her şeydir. Fizik tedavinin birçok kavramı da aslında bu yönde ilerler. İşte Microplus da aslen bir fizik tedavi cihazıdır. Vücuda özellikle kasların ve hücrelerin çalışması için gereken doğru akımı sağlar. Anatomiye uygun bilinçli yapılan seri masajlar ile de desteklenir. Bu hem kas çalışma olarak yansır; hem de ödemin harekete geçmesi, çizgili kaslar kadar düz kasların da hareketlenmesine yol açar.

 

          Bu da bize uygulandığı bölgede, cilt dokusundaki dolaşım bozukluklarının gidemeye , altındaki dokuların yani bağ dokusunun aktive olması ve olması gereken gerginliğe kavuşması, yağ dokusunun hareketlenip; onu besleyen kılcalların yapılan sıkı masaj ile gerileyip yok olmaya başlaması ve kısalan bağ dokusu aracılığıyla yağın olduğu aralığın daralarak sımsıkı bir vücuda sahip insanlar üretmemize sebep olur.

 

          Hem galvanik akımın bu düzenleyici etkisi hem de emin ellerde anatomi bilen gözlerde cihaz başlığıyla yapılan masajın etkisiyle o bölge dokunun altındaki tüm yaşayan dokular etkilenir. Kabızlık sorunu çekenlerin bağırsakları da aynı akımla yoluna koyduğu peristaltizm ile tuvalete rahat çıkmaya başlar.

 

          Yüze uygulanan microplus ile kas tonusunu düzenlediğimiz için migren ve gerilim tipi baş ağrıları azalmaya başlar. Derindeki minik kasları etkilediği için bazı hastalarımızdan “horlamıyormuşum artık” gibi geri bildirimler alınmaya başlar.

 

          Bu bağlamda zayıflamada ve yüz germede kullanılabilen bu cihaz, benim açımdan vücutta kas olan yerlerde yani her yerde güvenle kullanılabilir.

 

UZM. DR. SERRA ŞENTEKİN

İÇ HASTALIKLARI UZMANI

DOĞAL TEDAVİ VE KÜR HEKİMİ (DETOKS)

İZMİR

 

ÖZGEÇMİŞ:

1995-2001 – EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ - BORNOVA

2003-2009 – İZMİR ATATÜRK EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ – İÇ HASTALIKLARI BÖLÜMÜ – UZMANLIK EĞİTİMİ

2009-2010 – İZMİR TEPECİK EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ – İÇ HASTALIKLARI UZMANI

2010-2011 – BİNGÖL GENÇ DEVLET HASTANESİ

2011-2011 – ÇANKAYA TIP MERKEZİ- İÇ HASTALIKLARI UZMANI

2011-2012 – NATURMED DOĞAL TEDAVİ ve KÜR OTELİ

2012-2018 – VİOLET GÜZELLİK MERKEZİ (DETOKS)- İZMİR ALSANCAK

(3000’E YAKIN KİŞİYE DOĞAL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ *MİCROPLUS* VE BESLENME-DETOKSİF SIVILAR İLE SAĞLIK KAZANDIRMA-UYGUN OLANLARIN İLAÇLARINI KESME SURETİYLE TERAPİ)

2019- ……     HARA ESTETİK VE GÜZELLİK MERKEZİ-SAĞLIK DANIŞMANI OLARAK HALEN DEVAM ETMEKTE.

2016- ……     KYANİ*** FİRMASINDA DİSTRİBÜTÖR VE EĞİTİMCİ

 

***DAMARLARDA NİTRİKOKSİT ÜRETİMİNİ SAĞLAYAN DETOKS SIVISI/YÜKSEK ANTİOKSİDAN DÜZEYİNİ 22 KIRMIZI-MOR MEYVELER VE SEBZE SUYU İLE SAĞLAYAN ÖZEL SIVI ÖZÜT/2015-2018DE JAPONYADA DÜNYANIN EN İYİ ÜRÜNÜ ÖDÜLÜNÜ ALAN OMEGA3DEN OLUŞAN 3LÜ  ÜRÜN GAMINA SAHİP.

(BESLENME VE DETOKSTAKİ BAŞARILARINA EN BÜYÜK KATKI BU ÜRÜNLERLEDİR)